Kui sa oled saanud omale uue kodulehe ja pead selle tühjasid lehekülgi tekstiga täitma hakkama, siis võib see tunduda keeruka ülesandena ning midagi ei tule pähe. Kirjutad rea või kaks ja tundub, et rohkem polegi midagi öelda? Või kirjutad pikad tekstid, uskumusega, et pikem on alati parem, kuid ei ütle seal kliendi jaoks eriti palju vajalikku? Käesolev blogiartikkel annab lihtsustatud suunised, mida üks alustav või väikeettevõte oma kodulehel kindlasti mainima peaks.
NB! Enne tekstide kirjutama hakkamist mõtle põhjalikult läbi minimaalselt järgnev:
Mida siis konkreetselt lehele kirjutada:
Selle kirja panemine on tihtipeale keeruline ülesanne. See ei ole tööde nimekiri. Pigem on see nimekiri probleemidest, mille sa kliendi jaoks lahendad. Kirja oleks vaja panna lause (pikka juttu ei viitsita lugeda), mis ütleb selgelt, mida klient võidab sellest, kui ta sinu ettevõtte teenuseid tellib. Selleks on vaja esmalt teada, kes on sinu tavapärane klient? Millised on tema probleemid, millele ta üritab sinu teenustega lahendust leida ning mis võiks olla tema põhiline eesmärk selle probleemi lahendamisel?
Kui kliendi kasu on välja toodud, siis peaksid eraldi välja tooma ka oma tähtsamad teenused ja tooted. Olenevalt teenuste arvust ja sisutekstide rohkusest, võib seda teha täisnimekirjana või alamgruppideks jaotatuna. Katsu keskenduda eelisjärjekorras teenustele, mida kliendid enim ostavad. Levinud on 80/20 reegel: umbes 20% teenustest toovad firmale 80% käibest. Tööde nimekiri peaks kindlasti olema listi vormis, mitte komadega eraldatud pika tekstilõiguna. Silm suudab nimekirja paremini haarata ja lugeda.
Tihti on väiksemate ettevõtete kodulehtedel teenuste alamlehel vaid nimekiri pakutavatest teenustest. Sina ise tead täpselt, mida mingi teenus endas kätkeb. Kodulehe külastaja seda aga ei tea. Kuigi sulle võib teenuse sisu tunduda iseenesest mõistetav, siis kliendis tekitab see tihti palju küsimusi. Mõtle läbi oma teenuse protsess ja katsu sealt tähtsamad nüansid ka teenuse kirjeldusena kirja panna. Samas ole ettevaatlik, et mitte liiga pikka ja sisutühja teksti kirjutada. Mõtle selle üle, mida kliendid sinult tavapäraselt küsivad enne teenuse tellimist ja seleta need asjad lahti juba teenuste kirjelduses.
Kogemused, mida peegeldavad sinu poolt tehtud tööd, on klientidele valiku tegemisel suureks kaalukeeleks. Seega pane kindlasti oma kodulehele pilte, videosid või kirjeldusi oma referentsidest. Vali välja oma parimad tööd, mis iseloomustavad sinu töö kvaliteeti ja peegeldavad sinu oskusi.
Kui vähegi võimalik, tee kliendile pakkumine, millest on raske keelduda. Mõtle välja põhjus, miks peaks potentsiaalne klient sinuga ühendust võtma. Kirjuta see oma kodulehele ja pea oma lubadust. See võib olla kasvõi lihtne asi nagu "küsi pakkumist ja saad vastuse 2 tunni jooksul" või "tule meile tasuta konsultatsioonile".
Mida on sinu kliendid sinu teenuste kohta öelnud? Kui teised kliendid on sinu tööga rahul, siis avalda nende tagasiside oma kodulehel. Inimesed usuvad rohkem teisi inimesi, kui sinu enda kirjutatud tekste sinu ettevõtte kohta. Uuringud on näidanud, et tihti tehakse ostuotsus kasvõi täiesti võhivõõra inimese soovituse alusel, olenemata selle soovituse pädevusest. Näita inimestele, et teised, kes on sinu teenuseid kasutanud, on rahule jäänud.
Ära unusta kodulehele kirja panna oma kontakte, minimaalselt firma nime, telefoninumbrit ja e-maili. Lisaks võiks seal kirjas olla ka firma aadress, ametlikud rekvisiidid, pangakontod ja klientidega kokku puutuvate töötajate nimed ja pildid. Ainult tagasiside vormist ei piisa, see ei tekita ettevõtte suhtes mingit usaldust ning kliendid lahkuvad lehelt ilma sinuga ühendust võtmata.
Kui sa need 7 asja oma kodulehele kirja paned, siis oled juba hea alguse teinud ning saad edaspidi keskenduda kodulehe täiendamisele lisatekstidega. Vaata ka meie eelnevat postitust selle kohta, mida oma kodulehel vältida.
Kui planeerid alles oma kodulehte looma hakata, siis küsi kodulehe pakkumist kindlasti ka meilt.